E diel, 14 Korrik, 2024

KRYEPARLAMENTARI VESELI VIZITON MAQEDONINË

Lexoni edhe..

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni, ku do të pritet nga homologu i tij Talat Xhaferi.

Në takim do të diskutohet për marrëdhëniet midis dy vendeve, mundësitë e thellimit të bashkëpunimin ndërparlamentar, si dhe aspiratat e përbashkëta euro-atlantike të Kosovës dhe Maqedonisë.

Të ngjajshme