E mërkurë, Mars 20, 2019

Vitaminat dhe mineralet esenciale për femrat mbi moshën 40 vjet

Kur ne hamë, trupi i absorbon proteinat, karbohidratet, yndyrat, mineralet dhe vitaminat për ta përmirësuar funksionin e qelizave, për ta përmirësuar densitetin e eshtrave,...

Rëndësia e të ngrënit së bashku

T’i bindni fëmijët e çfarëdo moshe që të ulen me prindërit për të ngrënë bukë së bashku mund të jetë gjë paksa sfiduese. Por, ngrënia...

Çfarë këshillojnë psikologët për gjumë më të mirë

Një nga problemet kryesore të gjumit ldihet me mungesën e evoluimit të fiziologjisë së njeriut në raport me shpejtësinë e zhvillimit të teknologjisë të...

Jasemini largon ankthin, depresionin dhe sulmet e panikut

Lulet janë mënyrë e shkëlqyeshme për t’i rritur nivelet e oksigjenit në dhomë dhe për ta përmirësuar kualitetin e ajrit. Por, ka edhe lule tjera...

11 helmet më të shpeshta në ushqime

Ndotja e ushqimit mund të ndodhë në çdo kohë gjatë prodhimit: rritja, korrja, përpunimi, ruajtja, dërgimi ose përgatitja e ushqimit. Transferimi i organizmave të dëmshëm...

Misri i konservuar i rrezikshëm për t’u ngrënë

Pas shumë ekzaminimeve të ndryshme, shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se misri i modifikuar ndikon në organizmat tokësorë dhe ujorë. Ata kanë vënë re edhe...

Aloe Vera për lëkurë më të shëndetshme

Aloe Vera njihet tashmë për vlerat e saj për shëndetin e organizmit. Tek vetitë e saj përfshihen dhe përmirësimi dhe parandalimi i problemeve me...

Kërpudhat ndihmojnë me kujtesën

  Konsumimi i kërpudhave më shumë se dy herë në javë mund të parandalojë problemet me kujtesën dhe të folurit që shfaqen pas moshës 60...

Alergjitë e stinës, si krijohen problemet në rrugët e frymëmarrjes?

Ndotja e ajrit, polenet e luleve, bimë barishtore janë faktorët që ndikojnë në prekjen nga alergjitë e stinës. Mjekët alergologë thonë se këto sëmundje...

Zhurma, sinjal stresi që dëmton zemrën

Një studim kanadez, ka treguar se ekspozimi në ambient të zhurmshëm nuk i bën keq vetëm veshëve, por edhe rrit rrezikun për t’u prekur...

Vlerat ushqyese të piperit të kuq

Piperi i kuq është një nga përbërësit më të përdorur në kuzhinën tonë për mjaft gatime të përditshme. Disa nuk e preferojnë ta konsumojnë,...
- Advertisement -

ARTIKUJT E FUNDIT