E mërkurë, Mars 20, 2019

Dieta e Dr. Zan Mitrev: Për 19 ditë e pabesueshme 15...

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të zhvendosur radikalisht një peshë serioze nga trupi juaj, shikoni këtë dietë që këshillojnë specialistët e kardiologjisë. Ushqimi...

Shkodran Mustafi është praktikues i rregullt i fesë Islamit

Shkodran Mustafi është njëri nga futbollistët shqiptar më të suksesshëm në botë. Anëtari i Arsenalit përpos që është një futbollist mjaftë i mirë, ai...

Përzierja e çajrave për mëlçinë

  Shpesh ndodh që mjekësia popullore shëron më mirë dhe pa efekte anësore sëmundjet që nuk po u gjendet derman nga mjekësia profesionale. Portali “Foldrejt.com”,...

Fruthi “fluturon”nga Maqedonia në Filipine

Autoritetet në Filipine kanë shpallur shpërthim të virusit të fruthit në disa zona në këtë shtet, duke përfshirë kryeqytetin Manila. Deri më 26 janar, është...

Superdieta që shpëton jetë, ruan planetin dhe ushqen mbarë njerëzimin

Një dietë e re e zhvilluar premton shpëtimin e jetëve, ushqimin e 10 miliardë njerëzve, gjithçka pa shkaktuar dëme katastrofike për planetin. Shkencëtarët janë përpjekur...

Përzierja e çajrave për tretje gurësh

Shpesh ndodh që mjekësia popullore shëron më mirë dhe pa efekte anësore sëmundjet që nuk po u gjendet derman nga mjekësia profesionale. Portali “Foldrejt.com”,...

16 mijë persona në javë të prekur nga gripi. Mjekët bëjnë...

16 mijë persona preken çdo javë nga virozat gripale. Ekspertë të Institutit të Shëndetit Publik thonë se nuk ka arsye për t’u shqetësuar, pasi...

Lajm i mirë/ Në Shqipëri analiza falas për depistimin e kancerit...

“Nis të zbatohet programi kombëtar për depistimin e kancerit të qafës së mitrës, me ofrimin e analizën falas për gratë e grupmoshës 40-49 vjeç,...

Fruthi ngjitet thjesht me një kollë apo teshtimë. Ministria e Shëndetësisë...

Fruthi është përhapur ndjeshëm në Shqipëri dhe prej javësh Ministria e Shëndetësisë i bën apel prindërve të vaksinojnë fëmijët. Por të rrezikuar nga ky virus...

Fruthi në Shqipëri. Ka shumë kërkesa për të bërë vaksinën

Fruthi është përhapur sërish në Shqipëri, sidomos tek fëmijët dhe kjo ka bërë që të lindurit e viteve 80-90 të kërkojnë për...

Pensionisti shqiptar jep receptën (humoristike) për të mos u sëmurë: “Vjezhbaj...

Një pensionist kroat është bërë i famshëm në të gjitha hapësirat sllavofone, pasi tregoi ‘receptën’ e tij që nuk është sëmurë kurrë....
- Advertisement -

ARTIKUJT E FUNDIT