E enjte, 18 Korrik, 2024

PASTROJENI FYTYRËN NË MËNYRË TË DUHUR

Lexoni edhe..

Pastroni lëkurën nga pluhurat dhe bakteret që merrni gjatë ditës. Ideale është kjo mënyrë që ju prezantojmë më poshtë:

Një kompresë e nxehtë mund të ndihmojë në heqjen e akneve, hap poret dhe pastron lëkurën. Gjithashtu largon papastërtitë dhe vajin e tepërt që shkaktojnë aknet, shkruan lexo.al. Kompresat e nxehta, sidomos me peshqir të pastër ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit dhe përmirësimin e qarkullimit të gjakut sapo ato aplikohen në zonën e prekur.

Si ta përdorni:

Së pari, fshijeni zonën e prekur nga aknet me alkool

Lagni një peshqir me ujë të nxehtë dhe e lini përreth 15-20 minuta në zonën e prekur nga aknet.

Përsëriteni dy herë në ditë.

Të ngjajshme