E mërkurë, Mars 20, 2019

Lansohet programi për mbështetjen e konkurrueshmërisë së NVM-ve

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka prezantuar sot Programin për Mbështetjen e Konkurrueshmërisë së Ndërmarrjeve të Vogla dhe të Mesme bashkëfinancuar nga BE-ja dhe...

Kosova qëndron mirë sa i takon qasjes në ujë të pijshëm

Mbi 90 për qind e banorëve të Kosovës janë të përfshirë në sistemit e ujësjellësit, por sfidë mbetet trajtimi i ujërave të zeza dhe...

Thaçi: Sulmi ndaj Petroviqit, sulm ndaj fjalës së lirë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, konsideron se sulmi ndaj deputetit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Sllobodan Petroviq, i cili është edhe kryetar i...

LIFESTYLE

WhatsApp me dy funksione të reja

Shfletuesi i integruar nuk ka për të bërë shumë për të luftuar lajmet e rreme edhe pse është një funksion që i ka munguar...

NA NDIQNI NË RRJETE

11,349FansaPëlqeje
1NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

SHËNDETI

BUJQËSI

Kryetari Jashari: Ngritja e një serre e barasvlefshme me hapje të...

Janë nënshkruar 14 kontratat mes Komunës së Skenderajt dhe fermerëve, në kuadër të mbështetjes konkrete për fermerët e komunës sonë. Kryetari i Komunës së Skenderajt,...

KULTURË

Shkodran Mustafi është praktikues i rregullt i fesë Islamit

Shkodran Mustafi është njëri nga futbollistët shqiptar më të suksesshëm në botë. Anëtari i Arsenalit përpos që është një futbollist mjaftë i mirë, ai...

Ismail Kadare, maja e penës së letërsisë shqipe, sot feston ditëlindjen

Një prej shkrimtarëve më të mëdhenj të letërsisë bashkëkohore Ismail Kadare feston sot 83 vjetorin e tij të lindjes. Kadare i nominuar...

Pse në malësi mikut ja kthenin këpucët përmbys?

Në shoqërinë tradicionale shqiptare, veçanërisht ndër banorët e zonave malore të veriut, mund të takoje në rrugë edhe njerëz me rroba të caktuara të...

Nëse do shkoni në Prezë, vizitojeni këtë bujtinë të veçantë

Preza është vetëm 25 km nga Tirana dhe atje tani keni edhe një tjetër arsye për të shkuar. Një bujtinë në fushën e agroturizmit....

Fillon premiera e filmit King Kong

Filmi “King Kong dhe gruaja e bardhë” kishte premierën në 2 mars 1933 në sallën e madhe të kinos në New York. Regjizorët Merian C....
- Advertisement -

RECETA

“Der Spiegel”: Alkooli dhe shëndeti; qoftë edhe një gotë alkool në...

-Aspak, pak ose tepër venë, birrë, whisky - kjo i shqetëson shumë njerëz përgjatë përditshmërisë. Një studim i fundit tregon se qoftë edhe një...
- Advertisement -